Úvod Kalendář akcí Jednodenní kurzy Dárkový poukaz Osobní profil Chytej a foť Kontakty
ilustrace

nadpis osobní profil
 
profil profil
profil S chytáním ryb jsem začal ve 12 letech na řece Bečvě v Rožnově pod Radhoštěm. Do tajů rybaření a vázání mušek mě zasvětil pan ing. Jaromír Kudlák, kterému vděčím za mnohé z mých zkušeností. Několik let jsem se věnoval závodní plavané, ale mou životní láskou se stalo muškaření. Rád lovím všechny druhy ryb. V oblibě mám především nymfovou techniku, která se dá úspěšně použít na všech řekách. Za nejkrásnější rybu považuji lipana a pstruha potočního.

V roce 1987 jsem poprvé změřil své síly v lovu ryb na umělou mušku s ostatními závodníky. Záhy jsem se nominoval do reprezentačního týmu a absolvoval mnoho závodů jak u nás, tak na nejvyšší mezinárodní úrovni.
Jako člen reprezentačního týmu jsem se zúčastnil šesti světových šampionátů, jejichž místem konání byl v r. 1990 Wales, v r. 1991 Nový Zéland, v r. 1993 Kanada, v r. 1994 Norsko, v r. 1995 Irsko, v r. 1996 Česká republika. Z těchto světových šampionátů jsme třikrát přivezli prvenství: z Mistrovsví světa v r. 1990 z Walesu, z Mistrovství světa v r. 1994 z Norska a v r. 1996 jsme 1. místo získali v České republice. V soutěži jednotlivců jsem vybojoval titul Mistra České republiky a 4. místo v evropském Grand Slamu. V soutěži družstev jsem získal čtyřikrát titul Mistra 1. ligy a třikrát titul Mistra České republiky.

Jako spoluzakladatel firmy Hends products jsem se téměř deset let zabýval vývojem, výrobou a prodejem muškařských materiálů a potřeb. Jsem spoluautorem dvou knih: Muškaření a vázání mušek I a Muškaření a vázání mušek II se stejnojmenným DVD. Při tvorbě těchto knih mě oslovilo také natáčení a fotografování.
Své životní zkušenosti nyní předávám dalším muškařům u nás i v zahraničí, věnuji se organizování muškařských a vazačských kurzů a klubových akcí.


Jaromír Karafiát

nahoru
Obchodní podmínky   I   Ochrana osobních údajů   I   Registrace